OPAVA, Okresní přebor muži – 8.liga, 11. kolo

SK Komárov – TJ Spartak Chuchelná 3:4 (3:0)

Rozhodčí: Čapec Libor – Hopp Matěj, Čelůstka Filip

50 diváků

————————————————————————————————-

Opět a zas Vás zdravím, moji milí červenobílí!!

Dneska jsem si dovolil vypůjčit si ke svému článku titulek z plakátu po našem nedělním vítězném zápase, který naši hráči (VARDY??) bezprostředně po něm vyslali do fotbalového éteru. Jako tak to je bomba a klobouček dolů před fantazií a invencí našich borců z Áčka. Tohle je tým!! Ale to vysvětlím až nakonec mé reportáže.

Jeli jsme totiž k soupeři, který měl stejně, jako minulý týden u nás TJ Vítěz Březová, být snadným soustem a kořistí měly být tři body a vylepšení si skóre. Jak jsme minulou neděli ztratili zbytečně dva body, už ovšem víme.

Před tímto zápasem byl domácí tým SK Komárov třetí od konce se šesti body a se skóre 13:24 ze sedmi zápasů. I tenhle celek postihly katastrofální záplavy v září, hřiště bylo minimálně metr pod vodou soudě podle bahenní linie na tújích za jednou z branek. Smekám před úsilím a vůlí domácího klubu, jejich hráčů, fanoušků a funkcionářů, že se dnes mohl jejich první zápas po povodni na domácí půdě odehrát. Palec hore!!

Sudí p.Čapec přivedl domácí v zeleném, naše v červených dresech, v 15 h. přesně zápas začal a hrstka našich fandů se těšila, čím nás naši borci zase překvapí a obohatí naše fotbalové teorie. Jedna z nich totiž říká něco o Csaplárově pasti, což je jeden z památných výroků trenéra a fotbalového teoretika a experta ve fotbalových studiích při nějakém z přímých přenosů. Ne, on to není jen tak obyčejný výrok, je to zkušenost p.Josefa Csaplára ze zápasů, kdy jeden z celků vede v poločase 2:0 a do konce zápasu ten mač stihne ještě prohrát!!

Ještě si vzpomenete na naše některé loňské poločasové a konečné výsledky v pralese? Dolní Benešov “B“–Chuchelná 4:3(1:3), pak ještě horší zápas na domácí půdě Chuchelná–Štěpánkovice „B“ 3:4(3:0) Mazec, co?

A z letoška si dovolím zmínit doma Žimrovice, kdy v 60 té minutě vedeme 5:1, drama s neuznaným gólem hostí na 5:5 v poslední minutě a Vardy to pak jistil na 6:4!!

A naši starší žáci ve Vřesině u Hlučína, kdy ve 20. minutě prohrávají 3:0, jsou na ručník, aby to do 35.minuty otočili na 3:4 a nakonec vyhráli 3:9!!

Já Vám to říkám pořád furt kolem dokola, přijďte na naše týmy, jako opravdu se nudit nebudete a litovat vstupného už vůbec ne.

Kurňa, já mám ty úvody čím dál tím delší, každopádně dnes v Komárově vznikl díky našim hráčům úplně nový fotbalový pojem: GARGOŠOVA PAST!!

Já ten první poločas vezmu z mého pohledu fanouška hodně zkrátka, protože naši hráči byli prvních 45 minut zápasu ještě v kabině, a to od v poslední době hodně nejistého Matyho v brance, přes laxní obranu, zálohu s dnes ne-myslitelem Patrikem Valentou, po oba naše hvězdné snajpry-útočníky, kteří snad nechali v kabině i své koule. Tím samozřejmě myslím ty pomyslné, jakože… ale vy to snad chápete, ne? Kdyby šlo vystřídat celou sestavu na place ještě před pauzou, kdy s domácími po 35 minutách prohráváme 3:0 a nic nenasvědčuje tomu, že se vzpamatujeme, tak by to bezesporu náš trenér Gargoš s asistentem Galčanem udělali. Z toho, co se dělo na hřišti, spadla i časomíra s ukazatelem skóre, a to doslova, nekecám!!(jasně-asi vítr, Máchale!!)

Nemá cenu popisovat jednotlivé situace, které vedly k tomu poločasovému trapasu, opět to nejvíc hořelo přes střed naší obrany a když se „přidala“ i levá v čele s Dušanem, který byl pro mne v dosavadní sezóně hodně dobrou zárukou, že pravý útok útočníků soupeře nemá přes něj šanci, bylo zaděláno na průšvih, stejně jako nepochopitelné kiksy a váhání Matyho, bránění rohových kopů, o nějaké kombinaci při přechodu půlicí čáry jsme si mohli jenom nechat zdát a střelný prach si Danek a Vardy asi ještě sušili na radiátorech v kabině. Nakonec ho i použili, a to v pravý čas a na pravém místě. Ale tohle dění na place, tohle bylo opravdu NĚCO pro mého dobrého kolegu při sledování zápasů našeho Áčka. A to sudí byl tentokrát v pohodě!

Poločas hrůzy, 3:0 pro domácí…

Opravdu netuším, co se dělo v naší kabině o poločase, pro interview si nechodím, nevyzvídám, nekomentuji, neradím, snad jen u zápasů našeho dorostu si dovolím více kolem postranní čáry za asistence trenéra Kozlovského, protože …proč o dorostu nemám ani jednu reportáž? Protože kluci jsou v háji zlu, je to občas jeden velký chaozz taky díky tomu, že tam je spousta ještě starších žáků, ale já pevně věřím, že ty dobré záblesky jejich hry budou častější, že se to hecne a ta nula na našem dorosteneckém bodovém kontě na jaře zmizí!!

Zpět k mužům. Nestřídáme, nemáme na lavičce takovou kvalitu a ať si to vyžerou do konce ti, co si to v první půli navařili. Druhá půle začala tím, že domácí poslali do brejku našeho forwarda Danka, ale ten se jen zastřeloval…nad. To samé v 50., kdy Vardy servíroval Dankovi Hoňkovi a ten málem zlomil břevno domácí svatyně, ale míč za čarou neskončil. V 56.minutě Pačes z pravé strany za vápnem dobře zatočí trestňák, domácí brankář vyráží na roh. Tři minuty nato pálí další naši šanci dnes ještě NEKILLER Danek Štefek, opět se zaskví Honza Greipel v brance SK! Pak zase Danek nečekal, že ten kulatý nesmysl propadne až k němu u pravé tyče, následně se zastřeluje i Rybka vedle. Tlačíme, což o to, ale efekt zatím nula nula nic. Běží už 68. minuta, konečně pohledná kombinace na pravé straně: Pačes-Honěk-Pačes, centr do pokutového území a Petr Rybenský to konečně prorve 3:1!!

Pojďme, ještě je dost času!! Ale i domácí pořád zlobí, zazvoní po dělovce naše levá tyč, další bomba míří nad, jejich nepovedená střela zdálky končí na penaltě, kde je útočník domácích úplně sám, mohl se Matyho zeptat, kam to chce, ale Matyáš zapnul

magnety a rázně mu odpověděl: dneska už to stačilo, zavírám krám!! Ještě zachraňuje i kapitán Šrámek svým blokem, odražená míří nad. Tohle byla pětiminutovka o štěstí, která snad rozhodla, že se ještě probudíme a urveme aspoň bod. Diskutujeme v té době s takovým více hlasitým vlasatým postarším domácím fandou, říkám mu, že tohle by hráče v zeleném mohlo ještě mrzet, jak prorocké z mé strany! Tak to víte, už mám nějaké ty zkušenosti že….

V 76. má Killer Danek opět dvě šance za sebou…ještě ale nepřišla jeho chvíle. A to ani když kope v 78.penaltu po faulu na Peťu Rybenského. Kopne ji totiž nejhůře, jak jen to jde, polovysokou střelu dva metry od levé tyče Greipel vyráží na roh a je za hrdinu SK Komárov.

To ale ještě netuší, co znamená „From Hero To Zero“, když si srazí Valentovu šoulu z nulového úhlu v 81. minutě do vlastní branky a my snižujeme na 3:2! Naděje na bod žije!

Honěk lobuje nad, zápas graduje, v 86. míří domácí z pětky nad, my na druhé straně to samé! Je tu 89. a domácí si málem dávají vlastní gól! Sudí avizuje, že za ošetřování nastaví pět minut, ještě žijeme, a to i když jejich střelu z levé strany v 90+2 na bližší tyč s námahou Maty vyráží na roh!! V té době už zavírám notes a slezu z tribuny, že se už jako nic moc nestane, ale moc rád se mýlím!!

90+5: Vardy skvěle zpracoval, podal to Rybenskému a ten vyrovnává na 3:3!!Paráda!! Bude aspoň ten bod!!

Ale v téže minutě konečně nabíjí ostrými i náš Killer Danek Štefek, teď je tady ta chvíle, o které jsem výše psal: z poslední akce zápasu, z posledních svých sil zamíří a vypálí z 16tky k pravé tyči teď už nešťastného domácího brankáře Greipela no a my po poločase děsu a hrůzy míříme do nekonečných výšin euforie, vedeme 3:4 a je tu konec!!

Sudí to má dnes za 8, za to dlouhé nastavení si mohou domácí sami, když v době svého ještě dvougólového vedení zbytečně polehávali na zemi po nevinných faulech našich, tak jim to správně pan Libor Čapec s píšťalkou sečetl a podepsal nám tím depeši se třemi body směr Prajzka Republika!!

Hodnocení našich bych měl rozdělit na dvě části, první půle u všech úplně nulová, druhá i se štěstím výborná a závěr excelentní. Petr Rybenský úplně TOP, Valenta, Šrámek, Honěk, Pepa Halfar jak dřel a poctivě se vracel, a Mlčení jehňátek za plotem způsobil kdo?? Danek Štefek!!

Tak naši fandové, už víte, co je to Gargošova past?? Já už v tom mám úplně jasno!!