OPAVA, Okresní přebor muži – 8.liga, 12. kolo

TJ Spartak Chuchelná – TJ Sokol Stěbořice 3:1 (0:1)

Rozhodčí: Polák Jiří – Kania Jaroslav, Pavelek Karel

65 diváků + 1 pes

————————————————————————————————-

Hezké pozdní odpoledne všem fandům Spartaku Chuchelná!!

Já mám na úvod jednu otázku, možná hloupou, ale kurňa: řekněte mi, kde jste?

Kromě 65 platících, z toho možná 15 z tábora našeho dnešního soupeře, tak tam byli ještě pacienti z ústavu, co přišli na pokec a pivo, maminy s kočárky a malé děti.

Je doslova pár minut po zápase, dobrá, ať nekecám, 17,01 hod. v neděli 20.10.2024, zápas končil přibližně v 16,20, a já už prostě sedím u noťasu v mé nové domovině ve Vřesině a píšu ihned reportáž z dnešního důležitého utkání našich se Sokolem Stěbořice. Jako: mám to přestat psát, abyste začali na naše zápasy chodit? Vždycky si dávám nějaký časový odstup, minimálně aspoň den, abych si to dění na hřišti znovu přehrál, udělal si pár poznámek a v hlavě to sesumíroval tak, aby to bylo čitelné, čtivé, lehce pochopitelné, napsané slušně a gramaticky správně.

Dneska učiním výjimku, protože mi ještě bije srdce, z toho, co jsem dneska na hřišti viděl, a Vy víte, že to moje srdce je červeno-bílé. Ale musím se i emočně ovládat. Klídek Dalisu, klídek…

Před dvěma týdny jsme viděli doma s Březovou, jak před koncem poločasu náš soupeř zvýšil na 1:3 a měli jsme co dělat, abychom uhráli remízu 3:3. Minulý týden jsme v prvním poločase v Komárově Spartak na hřišti vůbec neviděli, až v tom druhém se z vánku stal vítr, posléze vichr a nakonec tornádo „SPARTAK“ smetlo poločasové manko 0:3 a naděje domácích na jakýkoliv nečekaný bodový zisk těmi našimi brankami v úplném závěru a nastavení. Na Sportovní slavnosti zahráli Nightwish Revival Ostrava písničku od Edguy: King of Fools (volně přeloženo Král bláznů) s mým textem pro naše fotbalisty. Povedlo se to, byl jsem prostě dost drzej a chtěl jsem, aby to tam zaznělo. Pro všechny naše sportovce, funkcionáře, rozhodčí, fandy i partnerky spartakovců a hlavně fotbalisty, co kromě kopání do míče kulatého dělají Spartak Spartakem…jj vím, moc kecám, ale teď si tu písničku pouštím, a pomyslně se ukláním před dnešním naším výkonem. BO TOHLE KURŇA CHCETE VIDĚT!!!

Byl jsem dnes na hřišti mimořádně brzy, a tak jsem byl přítomen tomu, jak se naši BORCI scházejí, jako mají skvělou náladu, hláška za hláškou, jak Dušan přivezl

na zápas obě své kočky-dcery, kdo, kde a s kým včera pařil a s jakým výsledkem. Pohoda, legrace, dobrá konstelace hvězd…tohle dnes nemůže dopadnout špatně.

Jsme v plné palebné i obranné síle, na lavičce máme dokonce 4 náhradníky, krásné počasí, naši v červeném, hosté ze Stěbořic v černých dresech a bílých trenýrkách, zápas začíná. Sudí Polák poprvé pískne a já vidím úplně jiný Spartak, než posledních x zápasů. Aktivní presink, napadání, dobrá souhra, jistá obrana, Pačes špílmachr, jak má být, oba krajní beci lítají podél lajny, akce, které soupeř s námahou odvrací.

Maty hned paradoxně ve 2. minutě reflexivně zabraňuje jistému gólu ze tří metrů, po tom rohu letí od vápna další střela mezi spoustou končetin do naší branky, tam zasahuje Šrámek a Maty to sichruje dalším skvělým zákrokem!!! Koci i Dušan to zkoušejí zdálky, obě nad či mimo, Maty pak včasným vyběhnutím maří další pokus Sokola. Koci i Hoňo se pokoušejí o brejky, gólman hostí Kramný je ale včas na místě.

10.minuta a Dušan posílá křížný pas na Danka, který číhá u levé tyče, nic z toho, o pár sekund později kombinace Vardy-Peťa Rybenský-Patrik končí střelou nad. Po 15 ti minutách další vyšachování hostů na pravé lajně, centr jde po zemi na vápno, ale tam si dáváme přednost. Hosté se urvou po pravém křídle, nádherný střílený centr po zemi projde bez povšimnutí celou naší pětkou, až to celé uhasí Pepa Halfar.

Hosté taky hrají pěkný fotbal a rezultují z toho i jejich šance: nejdříve to Šrámek dobře zavírá na zadní tyči a pak se zase zaleskne Matyho hvězda… wow, dobře on, včas u levé tyčky!!

Ve 32. jde odvážně Rybka do vápna hostí, pak ale dostane loktem a jde k zemi. Sudí Polák to ale nevidí dobře ze svého úhlu, penalta se nekoná. Danek si pak střihne sólo, ale nic z toho, pak se pod naší tribunou komicky srazí dva v černém, těží z toho Hoňo, vyšle pumelici a opravdu skvělý brankář hostí to vyráží nad!! Nečekaně ale přijde trest na naší straně….

Běží 41. minuta a po zaváhání Filipa Kociána před naší 16 tkou se hosté ujímají po střele k pravé tyči vedení 0:1!!

Nevadí, tohle už jsme zvládli tolikrát a ještě za horšího stavu!! Maty si pak vychutná sice efektní, ale riskantní kličkou dobíhajícího útočníka, jako twl, já chci dostat infarkt na tribuně?? A v nastavení jdeme sami dva na brankáře Kramného a ten nás opět vychytá, kurňa to je ale škody Hoňo!!

NEVA, PAUZA jen (!!) 0:1 ….pohoda. Dneska není ani Csaplárova, ani Gargošova past. Jsme v poli určitě lepší, dobře se na to kouká, jen ta koncovka, to přijde, vůbec se nebojím!!

Začátek druhé půle mi dává za pravdu, hned první útok po pravé= šance, trestňák Dušana z pravé strany pár metrů za šestnáctkou letí na bližší tyč, tam číhá Danek, protečuje, ale Kramný opět skvěle. Vardy se pak obdivuhodně zbaví dvou obránců a dává Rybkovi pod sebe a …..zase jen temně zahučí Niagára…..Pak to zkouší Pepa Halfar, odvážně to bere středem a jeho bodlo má zase Kramný. Nejlepší hráč Stěbořic, to bezesporu.

Hrozí i hosté, nejdříve střela z velké dálky olízne břevno, aby v 63. minutě měli obrovskou šanci na zvýšení náskoku, ale útočník se Matyho nejspíš leknul a střela míjí naši pravou tyč. To samé v bleděmodrém o pár desítek sekund později, opět centr po útěku Dušanovi a teď už i Benymu, co vystřídal Kociána, opět sám chlap v černém na pětce a tentokrát hlavou a naštěstí vedle.

Nedáš-dostaneš, na půlce pod tribunou, pod naším dohledem, je faulován Beny Rolný, ale sudí nechává výhodu a Honza „Vardy“ Hradil běží s míčem a běží a běží a podaří se mu vyrovnat 1:1!!

Stěbořice už sotva lapají po dechu, není divu, naši dneska lítají od začátku po place jako hladoví vlci a svou další kořist si nenechávají utéct, dneska prostě máme dvojí plíce a nechceme ztratit doma další body. Jede se dál.

78. minuta, Beny je opět v hlavní roli, tentokrát posílá Vardymu na levé křídlo ideální pas…ale do ofsajdové pozice…škoda….ale pozor? Co to? Pomezní praporek nezvedá, hlavní na něj letmo koukne a Vardy to prostě nakopne a dává na 2:1!!

Soriii, stěbořičtí, tohle jde mimo nás a po tom, co jsme viděli ve Štáblovicích, by byla blbost hlavního přesvědčovat o ofsjadu.

Matyáš má zase své magnety zapnuté a po pumelici z pěti metrů vyráží na roh, jako dneska se vyspali dobře opravdu všichni naši!!!

Pak je tu v 87.minutě kombinace jak z učebnice moderního fotbalu, v rychlosti, na jeden dotek, prostě: Pačes – Beny – Vardy—jeho střela kousek v 16tce a už je to na pohodu 3:1!!

A úplně poslední akce našich je skoro kopií té předchozí gólové, ale v jiném složení: Beny – Péťa – Vardy – Beny, jeho střela ale míří bohužel nad. Beny ale už má dneska svými třemi asistencemi vyděláno!! No a dnešní snajpr Vardy z toho dobře těžil, hattrick za 14 minut? Klobouček, pánové!!!

Ale nejen jim. Dneska prostě všem, dneska tam bylo úplně všechno, co chceme od našich na hřišti vidět: energie, snaha, fotbalové myšlení i umění, burcování, povzbuzování se, jako by to byla odveta nějakého play-off, kdy v prvním zápase jste prohráli 1:2 a nechcete jít do prodloužení!!! A víc nepotřebujeme, kdo dneska bude chtít hledat chyby, bude za blbce. Já jím být opravdu nechci.

A Player of The Game? TEAM SPARTAK CHUCHELNÁ!!

Sudí Polák, jako už tolikrát, v pohodě, penaltový loket v hrudníku Rybenského viděli jen ti nejbližší aktéři, takže 8 z 10 ti. Pomezní nám sice pustil ofsajdový gól, ale už jsme viděli i horší.

Můžete se mnou polemizovat, ale za mne byl tohle nejlepší zápas našich od loňského duelu ještě v pralese, kdy jsme v Kobeřicích vyhráli i v deseti!!! Byl to parádní fotbalový týden, přípravka 12:6, starší žáci 5:2, dorost sice 0:7, ale to přijde…někdy třeba.

A dnešní třešnička na fotbalovém dortu? Přijďte si ho někdy ochutnat i naživo, má sladkou příchuť vítězství, je parádně nazdoben červeno- bílým marcipánem a je skoro zadarmo!!