TJ Spartak Chuchelná – FK NOVA Vávrovice 4:2 (2:1)

Rozhodčí: Vrba Martin – Čelůstka Filip, Fojtík Michal

Sestava našich:

Fojtík Matyáš-Šrámek Petr, Halfar Josef, Štefek Martin, Kocián Filip- Rolný Benedikt, Rybenský Petr, Honěk Daniel, Valenta Patrik-Štefek Daniel, Hradil Jan

Náhradníci: Karban Svatopluk, Krakovka Jan

Zdravím všechny naše fandy Spartaku!

Po týdenní odmlce, kdy jsem ze zdravotních důvodů musel vynechat zápas s Brumovicemi, se vracím v plné polní.

Dnešní zápas s FK NOVA Vávrovice se měl původně hrát na hřišti soupeře, ale všichni dobře víme, že příroda si zle nedobře zahrála se spoustou lidských osudů v důsledku povodní, které náš region nepamatuje. I náš soupeř, jeho hráči, jejich rodiny, jejich majetky, nemovitosti i sportovní zázemí, dostaly pořádnou facku. Proto se prohodilo pořadatelství, hrálo se v netradičním termínu pro naše domácí zápasy, tedy už v sobotu a hlavně: soupeř byl oslabený o několik svých opor, které prozatím dotáhly naše dnešní hosty na třetí příčku naší opavské 8.ligy.

Sudí Vrba přivedl domácí v červeném, hosty v modro-žluté kombinaci a v 15,30 se mohlo začít. Našim chybí už řadu týdnů polská síla-Waldek Hnida, nově přibyli na marodku Dušan Novák a Matěj Komárek.

V 5.minutě se náš pravý bek Pepa Halfar někde proháněl, kde neměl, ale hosté jen špatně odcentrovali za branku Matyáše Fojtíka. Pak nebezpečně zahraný rohový kop hostů prolétl naším malým vápnem bez povšimnutí, no to jsme měli kliku!!

Z protiútoku našel „Vardy“ Hradil na levém křídle Danka Štefka a ten křížnou střelou na vzdálenější tyč překvapil mladinkého brankáře hostí Papeže, což značí, že v 11.minutě vedeme 1:0!!

Dlouho jsme se však neradovali, sólo hostujícího Čípa středem naší obrany a ve 14. je stav 1:1….

Za další tři minuty ovšem zase vedeme, přetažený centr z levé strany si našel nekrytého Hradila na zadní tyči a ten se nemýlí: 2:1!! Ještě že tak!!

Dnešek nachytal naši obranu podruhé v nedbalkách a opět středem se hosté chystali vyrovnat, no naštěstí přišel včas blok Šrámka…Od 33. do 38. minuty jsme několikrát

ohrozili branku FK NOVA, brankář Papež ale vytahuje na roh střely Danka i Benyho Rolného, míč mířící z trestňáku v podání Patrika Valenty do pravého vinklu opět gólman bravurně zlikvidoval…To bylo z jeho strany jako fakt skvělé!! Danek Honěk po rohu hlavou míjí, stejně jako Rybenský z 28-mi metrů.

Běží 39. minuta a náš střed obrany zase chrápe a jen díky skvělému zákroku Matyho Magneta, který likviduje sólo, není srovnáno. A další jeho skvělý zásah o dvě minuty později, ajajaj…Ve 42. minutě Vardy neproměňuje svůj samostatný nájezd, Rybka dostane ještě žlutou kartu, a tak se jde do kabin za stavu 2:1. Mám ale rozporuplné pocity, hosté se procházejí naší obranou jako z hospody domů, naše šance pálíme, no, uvidíme!!!

Do druhé půle jdeme beze změny, není divu, naše střídačka má jen dva chlapy, z toho Honza Krakovka má čerstvě za sebou celý odpolední zápas našich dorostenců v Oldřišově. Ale začali jsme dobře, protože Danek Štefek vybojoval míč, podá ho Vardymu, ale ten míjí levou tyč….Začal náš festival neproměněných šancí, protože ve 48. Danek Štefek 2x zazdil ne pentli hostí tutovky. Čtyři minuty nato byl Vardy sám na zadní tyči, ale opět nedal!! V 55. se opět zaskvěl Maty v naší brance, když zlikvidoval sólo útočníka hostí!!! V 60. se probil Vardy po levé straně až skoro na brankovou čáru, dal to skvěle pod sebe, ale tam nebyl nikdo z našich. Dvě minuty poté si Danek na pravé straně povodil obránce, dal Vardymu luxusní centr na pětku, ale jeho hlavička v pádu míjí levou tyč!!

Smůlu jsme protrhli v v 63.minutě, když hosté hrubě chybovali ve své rozehrávce, šli jsme 3 na 2, a přihrávku Danka napříč malý vápnem konečně Hradil promění…vedeme 3:1!!!

No a když se Pačes Valenta o pět minut později zkusí probít středem a napodruhé se mu povede dopravit míč do sítě hostů, vedeme už 4:1!!!! Hosté ale přidali na obrátkách, nic jiného jim nezbývalo, a tak rozezvučeli naše břevno a Maty opět včasným vyběhnutím likviduje sólo!!! Pak si sice chvíli hraje s míčem tak riskantně, že z toho je málem šance hostí, ale naštěstí jen málem.

Pak něco zahazujeme i my, dvě minuty před koncem upravují hosté po sólu na 4:2, ale to už se zápas jen dohrává.

Výhra potěšila, dostáváme se po sedmém kole na třetí flek a kdo by tohle čekal?? Dobrá práce, kluci!!!

Dneska, jako už skoro tradičně, je naše jasná jednička zápasu Maty “Magneto“ Fojtík, líbil se mi i Filip Kocián a Danek Štefek, to je prostě tank, jednu branku dal a na dvě přihrál Hradilovi.

Sudí Martin Vrba už posledně s Žimrovicemi předvedl nadstandardní výkon a zopakoval ho i dnes, opět mu dávám devítku z deseti!!!